lek. med. Stolarska

Układ pokarmowy i ultrasonografia to moja specjalność od ponad 20 lat.
Jeślii potrzebujesz pomocy doświadczonego lekarza, jesteś na właściwej stronie.
Możesz tu poznać moje kompetencje i umówić się na wizytę.

Serdecznie zapraszam.

Kilka słów o mnie:

Jestem lekarzem z ponad 20 - letnim doświadczeniem klinicznym w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych i trzustki.


Posiadam specjalizację specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych (od 1991) i specjalizację II stopnia z gastroenterologii (od 2002 roku).


Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 1989 roku .

 

Gastroenterologia jest moją pasją  i dlatego przez cały czas śledzę literaturę naukową, biorę udział w krajowych i zagranicznych konferencjach i zjazdach dotyczących problematyki gastroenterologicznej, także jako wykładowca.
Szczególnie interesuję się nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego – Crohna).

 

Posiadam bardzo duże doświadczenie w leczeniu tych chorób; w tym w leczeniu immunosupresyjnym i biologicznym. W centrum moich zainteresowań leżą także choroby trzustki.

 

 

Posiadam  eksperckie kwalifikacje w wykonywaniu badań USG jamy brzusznej, tarczycy, szyi, gruczołu piersiowego, jąder.

 

Wykonuję również badania dopplerowskie przepływów w naczyniach jamy brzusznej oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową narządów miąższowych jamy brzusznej oraz opróżnianie patologicznych zbiorników treści płynnej pod kontrolą USG.

 

Wykonuję także badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia, sigmoidoskopia, rektoskopia).

Moja aktywność nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej.

Prowadzę również wykłady, seminaria i cwiczenia dla studentów IV roku  (polsko- i angielskojęzycznych) Wydziału Lekarskiego.

 

Jestem wykładowcą na kursach ultrasonografii jamy brzusznej przeznaczonych dla lekarzy opieki podstawowej i specjalistów, a także wykładowcą w Niemiecko – Polskiej Szkole Osteopatii.


Od wielu lat również jestem  koordynatorem i głównym badaczem w ogólnoświatowych, prestiżowych badaniach leków 

( głównie leków biologicznych znajdujących zastosowanie w leczeniu nieswoistych chorób zapalnych jelit oraz leków stosowanych w chorobie refluksowej przełyku i w zespole jelita nadwrażliwego).


Jestem tłumaczem z języka angielskiego i niemieckiego wielu rozdziałów w podręcznikach i monografiach dotyczących rozpoznawania i leczenia chorób przewodu pokarmowego oraz badań obrazowych znajdujących zastosowanie w gastroenterologii.


Jestem autorem rozdziału „Zaburzenia gospodarki lipidowej – leczenie żywieniowe” w książce:„Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych”, wydanej w