lek. med. Stolarska

Układ pokarmowy i ultrasonografia to moja specjalność od ponad 20 lat.
Jeślii potrzebujesz pomocy doświadczonego lekarza, jesteś na właściwej stronie.
Możesz tu poznać moje kompetencje i umówić się na wizytę.

Serdecznie zapraszam.

Kilka słów o mnie:

Jestem lekarzem z ponad 20 - letnim doświadczeniem klinicznym w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych i trzustki.


Posiadam specjalizację specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych (od 1991) i specjalizację II stopnia z gastroenterologii (od 2002 roku).


Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 1989 roku .

 

Gastroenterologia jest moją pasją  i dlatego przez cały czas śledzę literaturę naukową, biorę udział w krajowych i zagranicznych konferencjach i zjazdach dotyczących problematyki gastroenterologicznej, także jako wykładowca.
Szczególnie interesuję się nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego – Crohna).

 

Posiadam bardzo duże doświadczenie w leczeniu tych chorób; w tym w leczeniu immunosupresyjnym i biologicznym. W szczególnym centrum moich zainteresowań leżą nieswoiste choroby zapalne jelit.

 

 

Posiadam  eksperckie kwalifikacje w wykonywaniu badań USG jamy brzusznej, tarczycy, szyi, gruczołu piersiowego, jąder.

 

Wykonuję również badania dopplerowskie przepływów w naczyniach jamy brzusznej oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową narządów miąższowych jamy brzusznej oraz opróżnianie patologicznych zbiorników treści płynnej pod kontrolą USG.

 

Moja aktywność nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej.

Prowadzę również wykłady, seminaria i cwiczenia dla studentów IV roku  (polsko- i angielskojęzycznych) Wydziału Lekarskiego.

Jestem wykładowcą na kursach ultrasonografii jamy brzusznej przeznaczonych dla lekarzy opieki podstawowej i specjalistów.


Jestem tłumaczem z języka angielskiego i niemieckiego wielu rozdziałów w podręcznikach i monografiach dotyczących rozpoznawania i leczenia chorób przewodu pokarmowego oraz badań obrazowych znajdujących zastosowanie w gastroenterologii.


Jestem autorem rozdziału „Zaburzenia gospodarki lipidowej – leczenie żywieniowe” w książce:„Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych”.